ساعات کار : همه روزه ساعت 7 الی 22

Slider
wtt_page_score: 99
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
UBC® Rapid  جهت تشخیص سرطان مثانه

UBC® Rapid  جهت تشخیص سرطان مثانه

سرطان مثانه در بین زنان و مردان در سرتاسر جهان شایع است وtransitional cell carcinoma (TCC)  بیش از 90% تومورهای اولیه مثانه را تشکیل می دهد. در حال حاضر بیش از 70% موارد این بیماری، به صورت غیرتهاجمی به عضله است ولی میزان عود آن زیاد است و ممکن است در بیماران به صورت muscle invasive یا متاستاز ایجاد شود.

رایج ترین روش تشخیص سرطان مثانه و ارزیابی عود آن، سیستوسکوپی و سیتولوژی ادرار است. سیستوسکوپی تهاجمی است و موجب درد و ناراحتی بیماران می شود و در مورد تومورهای low grade و carcinoma in situ ممکن است تشخیص به خوبی امکان پذیر نباشد. سیتولوژی ادرار تستی غیر تهاجمی است که همراه با سیستوسکوپی برای تشخیص استفاده می شود ولی حساسیت و ویژگی این تست متغیر است. برای غلبه بر این محدودیت ها، تلاش برای یافتن مارکرهایی مناسب جهت تشخیص این بیماری ادامه دارد.

یکی از این موارد ارزیابی قطعات محلول سایتوکراتین های 18 و 8 در ادرار است، چرا که مقدار این سایتوکراتین ها در ادرار افراد مبتلا حتی در مراحل اولیه بیماری افزایش می یابد. سایتوکراتین ها در مواردی مانند سرطان که turnover سلولی افزایش می یابد، از سلول های اپی تلیال رها شده و وارد خون و ادرار می شوند.

UBC® Rapid  جهت تشخیص سرطان مثانه

UBC® Rapid   با سنجش این سایتوکراتین ها به عنوان پارامتر تشخیصی قوی در تشخیص اولیه و پیگیری سرطان مثانه به ویژه تومورهای papillary non-invasive high-grade  و ( carcinoma in situ (CIS  شناخته شده است. این تست به دلیل حساسیت زیاد، در بسیاری از بیماران بهتر از سیتولوژی است و انجام سیتولوژی همراه با این تست، تشخیص تومورهای دیگری که به تنهایی توسط سیتولوژی امکان پذیر نیست را مقدور می سازد. سرعت انجام این تست، امتیاز دیگری برای آن به شمار می رود.

مطالعات نشان داده که تست UBC® Rapid، قادر به تشخیص چندین نوع از تومورهای سرطان مثانه و مارکر ایده آلی جهت مانیتورینگ بیماران مبتلا و تشخیص زودهنگام عود در آنان می باشد.

این تست بصورات روزانه و با جوابدهی اورژانسی در آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر فولادی پذیرش می شود.

UBC® Rapid  جهت تشخیص سرطان مثانه


آزمایشگاه در اصفهان- آزمایشگاه تشخیص طبی ، پاتولوژی و سیتولوژی دکتر فولادی اصفهان

 تلفن تماس: 32232910-031

آدرس سایت آزمایشگاه :

www.Fooladilab.ir

UBC® Rapid  جهت تشخیص سرطان مثانه