ساعات کار : همه روزه ساعت 6:30 الی 22

Slider
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
Zinc

به هیچ وجه نباید قبل از انجام آزمایش خون و اطلاع از کمبود روی در بدن به مصرف قرص زینک اقدام کرد.

گاهی میزان روی در بدن کم می‌شود، این کم شدن می تواند به دلیل دفع زیاد روی از بدن انسان یا کاهش جذب آن و یا به طور کلی نیاز بدن فرد به روی باشد.

عوارضی مانند تاخیر در بلوغ جنسی، آسیب به سیستم ایمنی بدن، توقف رشد و نمو در جوانان، ریزش مو، اختلال در آگاهی، کاهش اشتها و ایجاد اسهال از آثار کمبود روی در بدن است.

روی یکی از عناصر مهم برای سلامت انسان است و در بسیاری از موارد درمانی مانند درمان بی اشتهایی عصبی، هپاتیت مزمن، سندروم داون، کم کاری غده تیرویید، درمان زگیل، در موارد عقیم شدگی و حتی ایدز کاربرد دارد اما مصرف خودسرانه این عنصر می تواند عوارض جانبی گاه خطرناکی را برای خود فرد به وجود آورد.

عوارض جانبی که مصرف روی می تواند برای افرادی که این عنصر را بیش از حد مجاز وارد بدن می کنند در پی داشته باشد ، مصرف قرص Zink بدون نسخه پزشک، معضلاتی از جمله افزایش ریسک خون ریزی در فرد و کاهش فعالیت سیستم ایمنی او در بر خواهد داشت.

همچنین مقدار بیش از حد این عنصر در بدن موجب کاهش چربی مفید خون و افزایش حساسیت به ویژه در افراد دارای بیماری های تنفسی می شود.

سایت اخبار لویی ویل در امریکا می نویسد بر اساس تحقیقی که دردانشگاه لویی ویل آمریکا Louisville انجام شد، یک ارتباط حیاتی بین میزان zinc یا روی موجود دربدن و سلامت کشف گردید.

هنگامیکه درمورد بیماری قلبی صحبت می شود اکثراً تصور می کنند این بیماری در افراد مسن و دارای اضافه وزن بروز می کند اما یکی از بزرگترین عوامل این بیماری دیابت است که می تواند موجب ابتلا افراد به بیماری قلبی درسنین جوانی شود. به همین علت این کشف می تواند انقلابی درسلامت افراد جوان و مسن ایجاد کند . در دیابت میزان قندخون و چربیهای خون افزایش یافته وموجب تخریب قلب و ایجاد ضخامت در دیواره ی قلب می شود.

ضخیم شدن و سخت شدن دیواره ی قلب می تواند سبب بروز بیماریهای قلبی عروقی گردد. درحقیقت باعث اختلال در پمپ خون میشود. دراین تحقیق مشخص شد که کمبود zincیا روی دراین اختلال نقش دارد. به گفته ی دکتر cai: ما دریافتیم که کمبود روی دربدن موجب بروز مجموعه ای از مشکلات می شود و خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی را افزایش میدهد.

Zincیا روی عنصری معدنی است که درگوشت گوساله ، بادام زمینی ، عدس وحتی شکلات یافت می شود و به عنوان یک عامل ساختمانی در تولید پروتئین ها وآنزیم های بدن معرفی شده است.این ماده یک عامل ضد التهابی است.اما محققین درانستیتوی تحقیقاتی بیمارستان کودکان دانشگاه Louisville's Kosairکشف نمودند که روی در تولید آنتی اکسیدانهای مهمی نقش دارد.بر طرف نمودن کمبود zincدر افراد دیابتی و بیماران قلبی می تواند موجب بهبود معجزه آسای این دو بیماری شود.

درحقیقت عنصر روی خطر یکی از عوارض شدید دیابت یعنی بیماری قلبی را کاهش میدهد. محققین می گویند فواید مصرف روی به میلیونها نفر درسراسر جهان که از این بیماری رنج می برند کمک کرده و از ابتلا آنان به بیماری قلبی می کاهد.

آزمایشگاه در اصفهان- آزمایشگاه تشخیص طبی ، پاتولوژی و سیتولوژی دکتر فولادی اصفهان

 تلفن تماس: 32232910-031

آدرس سایت آزمایشگاه :

www.Fooladilab.ir