ساعات کار : همه روزه ساعت 7 الی 22

Slider
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
B2 microglobulin Tumor marker
B2M ، B2 میکروگلوبین
B2M به عنوان تومور مارکر در بعضی سلول های سرطانی بکار می رود برای یک بیماری خاص تشخیصی نیست ولی می تواند با مقدار (بار سرطان موجود) مرتبط باشد و در مورد پیش آگهی بیمار به پزشک اطلاعات بدهد.
تست B2M خون و گاهی ادرار برای کمک به تعیین شدت و مرحله بیماری مولتیپل میلوما تعیین و پیش آگهی سرطانهایی مانند مولتیپل میلوما و لنفوما و گاهی برای بررسی فعالیت بیماری و کارآیی درمان به کار می رود به ندرت ممکن است B2M در CSF (مایع مغزی نخاعی) برای بررسی بیماریهای سیستم عصبی مرکزی استفاده شود.


تفسیر نتیج تست:
افزایش سطح B2M در خون یا ادرار نشان دهنده وجود مشکلی در بدن می باشد ولی برای یک بیماری و یا عارضه خاص مارکر تشخیصی نیست. با این حال منعکس کننده فعالیت بیماری و load سرطان موجود می باشد.
در بیمار مبتلا به مولتیپل میلوما یا لنفوما ، اگر سطح B2M به صورت قابل توجهی افزایش داشته باشد ، شخص مبتلا احتمالا پیش آگهی ضعیفی خواهد داشت برای پیگیری درمان در فرد مبتلا به مولتیپل میلوما ، کاهش سطح B2M نشان دهنده پاسخ به درمان است.سطوح افزایش یافته یا بدون تغییر B2M حاکی از عدم پاسخ به درمان است.افزایش B2M در CSF فرد مبتلا به HIV ایدز احتمال درگیری را مطرح می کند.
سطوح پایین B2M نرمال در نظر گرفته می شود.B2M ممکن است در ادرار یا CSF قابل تشخیص نباشد.
در شرایطی که روند تولید یا تخریب سلول افزایش می یابد مانند عفونتهای شدید ، عفونتهای ویروسی مانند CMV (سایتو مگالو ویروس) و در برخی مواقع که سیستم ایمنی فعال می شود مانند بیماری های التهابی و اتوایمیون نیز ممکن است سطح B2M افزایش یابد از آنجایی که B2M توسط کلیه ها باز جذب می شود تنها مقادیر کم B2M به صورت نرمال در ادرار وجود دارد.اگر توبولهای کلیوی آسیب ببینند یا در برخی بیماریها ، باز جذب آن کاهش یافته و غلظت B2M در ادرار افزایش می یابد داروهایی مانند لیتیم ، سیکلوسپورین ، Cisplatin ، کربو پلاتین و آنتی بیوتیکهای آمینو گلیکوزید می توانند سبب افزایش غلظت B2M در خون یا ادرار شوند.
آزمایش B2 میکروگلوبین

آزمایشگاه در اصفهان- آزمایشگاه تشخیص طبی ، پاتولوژی و سیتولوژی دکتر فولادی اصفهان

 تلفن تماس: 32232910-031

آدرس سایت آزمایشگاه :

www.Fooladilab.ir

برچسب ها: آزمایش B2 میکروگلوبین , B2 microglobulin Tumor marker , میکروگلوبین تومور مارکر , لنفوما , مولتیپل میلوما

آزمایش B2 میکروگلوبین

آزمایشگاه در اصفهان

آزمایش B2 میکروگلوبین

فاکتور 5 لیدن